رابطه جنسی،متخصص روابط جنسی کیست؟

[ad_1]

وقتی زوج‌ها به مطب پزشک روابط جنسی می‌روند، چه چیز پشت درهای بسته اتفاق می‌افتد؟

خانم جانيس، 41 ساله از شوهر خود (پت، 42 ساله) خيلي راضي نبود. پس از چند سال که پت توانايي نعوظ خود را از دست داده بود، جانيس خود را مقصر مي‌دانست و اطمينان به جذابيت جنسي خود را از دست داد. او به ارزش‌هاي ازدواج خود ظنين شد و تصميم گرفت براي مشاوره نزد متخصص روابط جنسي برود.
بعد از گذراندن جلسات اوليه با مشاور روابط جنسي، جانيس جرأت پيدا کرد که از پت بخواهد به پزشک مراجعه کند تا احتمال بيماري را رد کند. مشکل مشخص شد: او مشکلاتي در وزنش داشت که بر جريان خون تأثير گذاشته بود و منجر به نقص در عملکرد جنسي شده بود. به پيشنهاد مشاور، پت سعي کرد وزن خود را کاهش دهد و سلامت عمومي بدنش را بهتر کند. براي جانيس و پت، اين يک شروع دوباره بود.

متخصص روابط جنسي کيست؟

بيشتر زوج‌ها هنگام بروز مشکل در روابط خود به مشاوران سنتي ازدواج مراجعه مي‌کنند اما گاهي اوقات ممکن است اين متخصص در زمينه مشکلات جنسي آموزش نديده باشد. بنابراين، مي‌توان به متخصص روابط جنسي مراجعه کرد.
با اين که متخصصان دوره‌ديده، مانند آنهايي که کارشناسي روابط اجتماعي دارند، ساعت‌ها مشاوره جنسي را به عنوان بخشي از آموزش‌هاي خود فرامي‌گيرند، اما متخصص روابط جنسي در زمينه روابط اجتماعي، پزشکي، روانشناسي يا رشته خاصي در زمينه روابط جنسي مدرک مي‌گيرند.
انجمن مشاوران، متخصصان و آموزشياران روابط جنسي در امريکا علاوه بر 90 ساعت آموزش درسي، ساعت‌ها آموزش باليني را نيز براي تأييد مدرک ارائه مي‌دهد.

در اين جلسه چه اتفاقي مي‌افتد؟

چيزي که در مطب متخصص، مشاور يا آموزشيار روابط جنسي اتفاق مي‌افتد فقط صحبت کردن است؛ مانند هر مشاوره ديگر. يک متخصص مي‌گويد: «ما اجازه نداريم بدن مراجعان را لمس کنيم و قرار هم نيست چنين کاري انجام دهيم. هيچ رابطه جنسي در مطب متخصص روابط جنسي رخ نمي‌دهد.»
مطب او جايي است که مراجعان در مورد مسائل جنسي خود با امنيت و راحتي صحبت مي‌کنند و در مورد رفع مشکلات با هم به نتيجه مي‌رسند. او مي‌گويد: «زوج‌ها ميزان اميال جنسي متفاوتي دارند. ما هر چيزي را از زوجين مي‌شنويم؛ از افزايش سن و تغيير در عملکرد جنسي تا زناني که با وحشت تجاوز جنسي مردان در زندگي جنسي خود به سر مي‌برند و افرادي که از محتواي خيال‌پردازي‌هاي خود خجالت مي‌کشند. دامنه مسائل بسيار گسترده است.»

نوع متفاوتي از تمرین در منزل

يک متخصص روابط جنسي به عنوان آموزشيار روابط جنسي، در مورد روابط جنسي فراتر از مکالمات متمرکز مي‌شود و کار او شامل فن خاصي در مطب سنتي خود است:تمرین در منزل. او براي زوج‌هايي که با نزديکي و صميمت خود مشکل دارند (يک مشکل رايج) چيزي به نام لمس هدفمند را توصيه مي‌کند. او مي‌گويد: «ممکن است توصيه کنم 10 دقيقه در روز بدن شريک جنسي خود را به نحوي لمس کنيد که منجر به رابطه جنسي نشود.»

 

منبع: گروه مترجمان آریا سلامت و بیتوته

موضوعات مرتبط: مسائل جنسی زنان و مردان

برچسب‌ها: متخصص روابط جنسی , پزشک روابط جنسی , مسائل جنسي , تغيير در عملکرد جنسي

[ad_2]

منبع by [author_name]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *